Alaz Pesen Konseri - Bazen tek bazen duble

Alaz Pesen

Şarkı Yazarı, Solist, Gitarist

2009 - Bestelerinden “Kal”, Çağan Irmak’ın Karanlıktakiler filminde background music olarak kullanıldı.

2010 – Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümünde “Türk Pop’unda Aranjman Dönemi – Çeviri Şarkılar” üzerine Master tezini tamamladı.

2011 - Bestecisi ve solisti olduğu Dalga grubuyla ilk albümü “Denizim Olsun”u yayınladı. Albümde Cenk Erdoğan, Serkan Çağrı, Emir Ersoy, Oya Küçümen ve Hasan Mutlucan gibi usta sanatçılar da yer aldı. Alaz Pesen’in solisti ve gitaristi olduğu Dalga grubu, albümün hemen ardından Jolly Joker Balans, Hayal Kahvesi gibi mekanlarda ve Boğaziçi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi festivallerinde “Denizim Olsun”dan parçalar çalmak üzere sahne aldı. “Denizim Olsun”un resmi klibi televizyon kanalları ve internet üzerinden yayınlandı.

2012 – Fransız şarkıcı Zaz’ın “Je Veux” adlı şarkısını Türkçe’ye çevirerek yorumlaması internette çok ilgi gördü.

2016 – Alaz Pesen, kendi bestesi olan “Abud Efendi”yi, şef Masis Aram Gözbek düzenlemesi ve yönetiminde Boğaziçi Caz Korosu eşliğinde, solist olarak yorumladı.

2017 – Alaz Pesen’in “Yunanca-Türkçe Ortak ve Çeviri şarkılar” üzerine yazarak tamamladığı Doktora Tezi, Boğaziçi Üniversitesi tarafından “Yılın Doktora Tezi” seçildi.

2017 – Ed Sheeran’ın “Shape of You” isimli şarkısını Türkçe’ye çevirerek internet üzerinden yayınladı.